Inwestycje publiczne

Województwo dolnośląskie inwestuje w dzieci!

Poznajcie publiczne inwestycje wspierające rozwój najmłodszych mieszkańców województwa dolnośląskiego!

 

Plac zabaw w rodzinnym parku rekreacyjno-sportowym przy ul. Oświęcimskiej, podmiot odpowiedzialny: Gmina Legnica

 

 

Wybór miejsca, projekt, rodzaj zastosowanych urządzeń i ich rozmieszczenie na każdym etapie było konsultowane z wnioskodawcą, który jest przedstawicielem rodziców dzieci korzystających z tego miejsca. Miejsce to cieszy się tak dużą popularnością, że osoby z niego korzystające postanowiły rozbudować je o linarium. Na tym wyjątkowym placu zabaw znajdziecie mnóstwo atrakcji: huśtawki, domki, linki wspinaczkowe, piaskownicę, siłownię napowietrzną, a także ławeczki wypoczynkowe.

 

Publiczne Przedszkole Nr 2 Misia Uszatka w Sycowie, podmiot odpowiedzialny: Gmina Syców

 

 

Publiczne Przedszkole nr 2 Misia Uszatka zlokalizowane jest w Sycowie przy ul. Komorowskiej 2. Mieści się w budynku, w którym funkcjonuje przedszkole i grupy żłobkowe, które do tej pory współdziałały w jego strukturach. Budynek posiada okazały ogród, wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych, a to wszystko na bezpiecznym, ogrodzonym terenie.

 

Żłobek Miejski w Żarowie, podmiot odpowiedzialny: Gmina Żarów

 

 

Żłobek Miejski w Żarowie zlokalizowany jest w tym samym budynku, co przedszkole. Sprzyja to integracji dzieci żłobkowych z przedszkolakami. Dzieci żłobkowe mają stworzoną możliwość uczestniczenia w uroczystościach organizowanych przez przedszkole (teatrzyki, jasełka, zabawy karnawałowe, festyny, święto optymizmu). Nauczyciele przedszkola mogą wcześniej poznać swoich przyszłych wychowanków. Rodzice maluchów znają dobrze pracowników obu placówek, mają do nich zaufania, dzięki czemu świadomie dokonują wyboru przedszkola dla swojego dziecka.

 

Żłobek w Środzie Śląskiej, podmiot odpowiedzialny: Gmina Środa Śląska

 

 

Żłobek w Środzie Śląskiej to miejsce przeznaczone dla 96 maluchów w wieku od 1 do 3 lat. Znajdują się w nim cztery sale dzienne z odrębną sypialnią każda, ogólna sala zabaw, sanitariaty, toalety, a także dobrze wyposażona kuchnia. Na terenie przyległym powstanie plac zabaw oraz miejsca parkingowe.

 

Żłobek Samorządowy Nr 6 w Wałbrzychu, podmiot odpowiedzialny: Gmina Wałbrzych

 

 

Misją placówki jest stworzenie dzieciom bezpiecznych i przyjaznych warunków do rozwoju i przygotowanie ich do codziennego życia, a także zapewnianie maluchom możliwości wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych. Żłobek dąży do ciągłego rozwoju!

 

Budowa Nowego Skrzydła Dydaktycznego - Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długołęce, podmiot odpowiedzialny: Urząd Gminy Długołęka

 

Od września dzieci mają możliwość korzystania z nowoczesnego obiektu. Dodatkowo w ramach kompleksu szkolnego władze gminy Długołęka zaplanowały dodatkowo przebudowę starej części szkoły podstawowej, a także budowę nowej hali sportowej. Tym samym w Długołęce, dzieci i młodzież mają możliwość uczęszczania do kompleksu niemal od samego urodzenia, aż do ukończenia liceum i, co należy podkreślić, w nowoczesnych i komfortowych warunkach.

Skumulowanie w jednym miejscu wskazanych obiektów zapewnia dziecku spójną edukację od samego początku, a jedno miejsce daje mu poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Nowy budynek składa się z dwóch kondygnacji i posiada 11 sal lekcyjnych, których powierzchnia jest nie mniejsza niż 60 m2 każda. W budynku powstały szatnie dla uczniów oraz umywalnie, wszystkie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sale lekcyjne są w pełni nowoczesne  - każda wyposażona jest w meble dostosowane do wieku dzieci, nowoczesne i certyfikowane pomoce naukowe, projektory i tablice multimedialne.

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysokiej, podmiot odpowiedzialny: Gmina Kobierzyce

 

 

1 września 2016 roku dzieci z Gminy Kobierzyce rozpoczną naukę w nowo wybudowanym Zespole Szkolno-Przedszkolnym wraz ze żłobkiem. Kto by nie chciał uczyć się w takiej szkole?

Inwestycje publiczne – pozostałe:

Rekomendacje

Kasia:

Inwestycje w dzieci są bardzo potrzebne, bo dzieci są nasza przyszłością. Dobrze że podejmujecie taki temat, może inni te pomyślą że warto.... »

Aldona:

Ciekawe, nawet bardzo, my już zgłosiliśmy!... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2017