Inwestycje publiczne

Województwo śląskie inwestuje w dzieci!

Poznajcie publiczne inwestycje wspierające rozwój najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego!

 

Przedszkole Miejskie nr 14 w Będzinie, podmiot odpowiedzialny: Urząd Miejski w Będzinie

 

 

Przedszkole Miejskie nr 14 w Będzinie jest placówką publiczną, która znajduje się w dzielnicy Grodziec. Budynek położony jest w bardzo ładnym, otoczonym zielenią miejscu. Co więcej, na terenie przedszkola znajduje się bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw. Twoje dziecko będzie się tutaj czuło komfortowo i bezpiecznie. Do placówki obecnie uczęszcza 100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 

Przebudowa i rozbudowa Bulwarów Straceńskich w Bielsku-Białej, podmiot odpowiedzialny: Urząd Miasta w Bielsku-Białej

 

 

 

Bulwary Straceńskie to teren zlokalizowany wzdłuż Potoku Straconka, który został kompleksowo zagospodarowany w celu stworzenia nowej przestrzeni dla całych rodzin. 


Z myślą o najmłodszych utworzono ścieżkę edukacyjną oraz bezpieczne place zabaw, gdzie mieszkańcami są: czerwona biedronka, zielony pasikonik i wesoła pani-mrówka. Starsze dzieci i młodzież mogą spędzić czas grając w ping-ponga, w piłkę nożną lub spożyć energię w pozytywny sposób na kolejce linowej lub korzystając ze skateparku czy siłowni terenowych.


Bulwary Straceńskie to miejsce bezpiecznego odpoczynku dla całych rodzin. Dla wygody i bezpieczeństwa najmniejszych dzieci i ich opiekunów został utworzony pokój do karmienia i przewijania najmłodszych.


Każdego dnia do kolorowych huśtawek, śmiesznych zjeżdżalni i innych atrakcji ustawiają się kolejki. Nie jest ważna pogoda – wszędzie słychać śmiech bawiących się dzieci.

 

Rozbudowa i przebudowa sali gimnastycznej w budynku Szkoły Podstawowej w Rędzinach, podmiot odpowiedzialny: Gmina Rędziny

 

Projekt rozbudowy z przebudową sali gimnastycznej umożliwił wykorzystanie jej w pełnym zakresie, zarówno w trakcie zajęć lekcyjnych jak również przez mieszkańców w godzinach popołudniowych. Ponadto umożliwił przeprowadzanie wszelkich rozgrywek międzyszkolnych, co od lat było niemożliwe.

 

Całe wyposażenie zostało wymienione na nowe, tj. drabinki gimnastyczne, tablice do kosza, siatka do siatkówki, drążki gimnastyczne przyścienne, siatka ochronna na okna i piłko chwyty, ławeczki gimnastyczne. Przed realizacją tej inwestycji przeprowadzono szereg konsultacji celem zdobycia szerokiego wachlarza wiedzy oraz potrzeb mieszkańców gminy. Przedmiotowe konsultacje prowadzone były w zakresie konieczności przeprowadzenia prac budowlanych, jak również dostosowania nowo powstałej infrastruktury dla potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Ponadto, gruntownie odremontowano scenę, która stała się jednocześnie siedzibą dla nowo założonej orkiestry dętej.

 

Wodny Plac Zabaw w Będzinie, podmiot odpowiedzialny: Miasto Będzin

 

 

Wodny plac zabaw zlokalizowany jest w parku na osiedlu Warpie, w pobliżu Strefy Aktywności Rodzinnej. Stanowi znakomite miejsce zabawy dla całej rodziny. Znajdują się tam liczne urządzenia zabawowe: armatki wodne, kwiaty nabierające wodę, owady wodne, tunele wodne itp. Ponadto obiekt posiada zaplecze techniczne, szatniowo-sanitarne, natryski i monitoring. Jest to jedyna tego typu inwestycja na terenie Zagłębia!

 

Program Aktywności Lokalnej osiedla Stary Rynek w Zawierciu, podmiot odpowiedzialny: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

 

Oficjalne otwarcie Programu Aktywności Lokalnej osiedla Stary Rynek miało miejsce 1 czerwca 2016 r. Od tego czasu w miejscu tym realizowane są działania na rzecz rodzin z dziećmi. Przy ogromnym wsparciu wolontariuszy organizowane są zajęcia dla najmłodszych, w tym pogotowie lekcyjne oraz warsztaty plastyczne. Organizowane są przy wsparciu różnych instytucji i osób prywatnych działania środowiskowe na rzecz dzieci, takie jak: zabawa z okazji Dnia Dziecka, zabawa andrzejkowa, Mikołajki, zajęcia zumby. Celem organizowanych w PALu zajęć jest integracja społeczna mieszkańców, edukacja i spędzanie wolnego czasu podczas kreatywnych zajęć.

 

Przedszkole nr 50 w Rybniku-Boguszowicach, podmiot odpowiedzialny: Miasto Rybnik

 

 

Przedszkole nr 50 to nowy budynek oddany do użytku w 2016 roku. Inwestycja została w dużej mierze sfinansowana ze środków unijnych. Jest to duży, nowoczesny, parterowy obiekt o powierzchni ponad 1800 m2. Sale zajęć są doskonale wyposażone we wszelkie pomoce dydaktyczne, zabawki oraz meble dostosowane do wieku dzieci. Z każdej sali jest wyjscie na taras i podwórko przedszkolne. Estetyczny wystrój wnętrza pomieszczeń, przestronne, widne sale oraz otoczenie placówki (efektywnie wyposażone place zabaw) są na miarę PRZEDSZKOLA XXI wieku! Budynek zaspokoił braki w infrastrukturze przedszkolnej w tej części Rybnika i jest odpowiedzią na realne potrzeby dzieci i rodziców.

 

Pluskadełko - wodny plac zabaw w Rybniku, podmiot odpowiedzialny: Miasto Rybnik

 

 

Wodny plac zabaw tworzy płytka niecka z zabudowanymi tryskaczami, fontannami i innymi elementami dostosowanymi dla dzieci, służącymi wodnej rekreacji. Obiekt przeznaczony jest dla dzieciaków w każdym wieku, nawet najmłodszych, gdyż posadzka jest bezpieczna, a urządzenia wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dostosowane są do potrzeb rozwojowych dziecka. Teren wodnego placu zabaw jest ogrodzony, oświetlony i monitorowany kamerami, jego otoczenie uzupełnia dodatkowa infrastruktura: trawiasta plaża, ławki, kosze na śmieci i kontenerowe toalety. W czasie upałów, zamiast w miejskich fontannach, można schłodzić się pod wiaderkami przelewowymi, przebiec tunelem z kręgu, postrzelać z armatek obrotowych, albo na specjalnym słupku aktywacyjnym uruchomić atrakcje. Wodne atrakcje angażują dzieci emocjonalnie, wyzwalają w nich uczucia radości, zachęcają do rekreacji ruchowej, a także wpływają pozytywnie na rozwój więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi poprzez wspólną zabawę i spędzany czas. Obiekt zapewnia bezpieczną rekreację wodną dla całej rodziny bez ograniczeń wiekowych.

 

Plac zabaw dla dzieci w Myszkowie-Będuszu, podmiot odpowiedzialny: Gmina Myszków

 

Plac zabaw dla dzieci w Myszkowie-Będuszu to nowoczesny plac zabaw, wyposażony w urządzenia spełniające najwyższe wymogi bezpieczeństwa. To obiekt posiadający huśtawki, piaskownicę, zjeżdżalnię, urządzenia fitness (siłowni zewnętrznej) oraz urządzenie do gry w "kółko-krzyżyk".

 

Park leśny "Michałów", podmiot odpowiedzialny: Gmina Myszków

 

 

Park leśny "Michałów" to plac zabaw połączony z parkiem linowym! Oprócz huśtawek, piaskownic, stolików do gier, karuzeli, główną atrakcją jest park linowy dla najmłodszych dzieci - zawieszony tuż nad ziemią, dając poczucie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom pokonującym przeszkody. Samo położenie parku w lesie stanowi jego ogromny atut i tworzy niepowtarzalny klimat.

 

Utworzenie ogródka rekreacyjnego wraz z placem zabaw dla dzieci - II etap, podmiot odpowiedzialny: Gmina Myszków

 

 

Ogródek rekreacyjny wraz z placem zabaw to kompleks na osiedlu w Myszkowie przy ul. Spółdzielczej. Stanowi on połączenie nowoczesnego placu zabaw dla dzieci, z bezpiecznymi urządzeniami, oświetleniem zasilanym instalacjami solarnymi, boiskiem do gry w koszykówkę, stolikami do gry w szachy (warcaby), alejkami, miejscem do grillowania oraz sąsiadującą z placem zabaw siłownią zewnętrzą.

Inwestycje publiczne – pozostałe:

Rekomendacje

Aldona:

Ciekawe, nawet bardzo, my już zgłosiliśmy!... »

Kasia:

Inwestycje w dzieci są bardzo potrzebne, bo dzieci są nasza przyszłością. Dobrze że podejmujecie taki temat, może inni te pomyślą że warto.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2017