Inwestycje publiczne

Województwo łódzkie inwestuje w dzieci!

Poznajcie publiczne inwestycje wspierające rozwój najmłodszych mieszkańców województwa łódzkiego!

 

Snowpark Baśniowa, podmiot odpowiedzialny: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

 

 

Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego nie muszą jeździć w góry, aby poszaleć na nartach! Snowpark to miejsca sportowo-rekreacyjnego dla osób jeżdżących na nartach, snowboardzie, sankach oraz uprawiających street workout. Inwestycja została wykonana między budowaną Areną Lodową a ul. św. Antoniego w ramach pierwszej edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Se-ma-for Muzeum Animacji w Łodzi, podmiot odpowiedzialny: Se-ma-for

 

 

Muzeum Animacji Se-ma-for to nie nowalijka na mapie Łodzi, ale w 2016 roku przeniosło się do nowej siedziby: bardziej nowoczesnej i przestronnej. Po projekcji filmowej zwiedzający mogą zapoznać się z ekspozycją Muzeum, gdzie przewodnik pomoże odkryć tajemnice dlaczego Miś Uszatek ma klapnięte ucho, jak Kot Filemon i Bonifacy przeskakują z jednego planu na drugi i w jaki sposób Parauszek z przyjaciółmi ożywają za pomocą zdjęć.

 

Podwórko Hilarego w Łodzi, podmiot odpowiedzialny: Fundacja COOL

 

 

Podwórko Hilarego, czyli przestrzeń działań artystycznych stworzona dzięki grantowi otrzymanemu w programie LECHSTARTER 2016. Podwórko Hilarego to również cykl bezpłatnych porad architektów i projektantów, kreatywne warsztaty i platforma wzajemnych inspiracji dla łodzian. Przestrzeń otwarta jest również dla rodzin.

 

Łódzki Rower Publiczny, podmiot odpowiedzialny: Nextbike Polska S.A.

 

Do miast, w których można pedałować na rowerach miejskich w 2016 roku dołączyła również Łódź.

 

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli, podmiot odpowiedzialny: Fundacja Gajusz

 

 

Tuli Luli to magiczne miejsce w którym swój tymczasowy dom otrzymują najmniejsze dzieci w wieku od 3. dnia do 1. roku życia. Dzieci, które już na początku swojego życia zostały pozbawione rodzicielskiej opieki... To jedyny w Polsce ośrodek tego typu, który swoim wyglądem i atmosferą przypomina DOM! Na maluszki czeka pięć kolorowych pokoików oraz sala integracji sensorycznej wyposażona z zabawki, bujaczki i maty interaktywne.

Inwestycje publiczne – pozostałe:

Rekomendacje

Aldona:

Ciekawe, nawet bardzo, my już zgłosiliśmy!... »

Kasia:

Inwestycje w dzieci są bardzo potrzebne, bo dzieci są nasza przyszłością. Dobrze że podejmujecie taki temat, może inni te pomyślą że warto.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2017