Inwestycje publiczne

Województwo małopolskie inwestuje w dzieci!

Poznajcie publiczne inwestycje wspierające rozwój najmłodszych mieszkańców województwa małopolskiego!

 

Biblioteka Kraków, Filia nr 16, podmiot odpowiedzialny Miasto Kraków

 

 

Nim 1 stycznie 2017 dzielnicowe biblioteki połączyły się w jedną Bibliotekę Kraków filia przy ulicy Radzikowskiego przeszła gruntowną przemianę. Życzymy sobie, aby również pozostałe filie przeszły podobną metamorfozę! Filia nr 16, prócz tego że piękna i funkcjonalna, jest również w pełni dostosowana do potrzeb dzieci w każdym wieku. W kolorowej sali znajdują się nie tylko książki, ale również zabawki i gry. Rodzice z dziećmi wspólnie mogą czytać, rysować i bawić się. Biblioteka posiada również przewijak i miejsce do karmienia dzieci. Czego chcieć więcej?

 

Publiczny Żłobek "Biecka Akademia Malucha", podmiot odpowiedzialny: Gmina Biecz

 

 

To kolorowe miejsce powstało dzięki wsparciu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. I zaiste okazało się inwestycją szalenie potrzebną i oczekiwaną przez rodziców z Biecza i okolic, w którym dotychczas nie było żadnej instytucji opiekującej się dziećmi do 3 roku życia. Zresztą Biecka Akademia Malucha to nie tylko żłobek, ale i... całoroczny kryty plac zabaw! Budynek wyposażony jest w takie udogodnienia jak wózkownia, pomieszczenie do karmienia piersią, salę fizjoterapeutyczną, a także własną kuchnię, w której przygotowywane są posiłki pod okiem dietetyka. I co chyba najważniejsze – żłobek jest integracyjny, a opieka nad dziećmi odbywa się na podstawie metody Montessori.

 

Zacznijmy od najmłodszych - Ekologiczny Wojnicz, podmiot odpowiedzialny: Gmina Wojnicz

 

 

Gmina Wojnicz stawia na wychowanie w duchu eko! Powstała inwestycja jest częścią projektu "Zacznijmy od najmłodszych lat - Ekologiczny Wojnicz". Ścieżka edukacyjna ma kształtować proekologiczne postawy wśród najmłodszych. Na podwórkach gminnych przedszkoli pojawiły się tablice, zabawki edukacyjne i ogródki. Korzystające z tej infrastruktury dzieci mają szansę poznawać przyrodę, zdobywać wiedzę i rozbudzać swoje zainteresowanie przyrodą, a wszystko poprzez zabawę.

 

Nowy plac zabaw w Parku Jordana w Krakowie, podmiot odpowiedzialny: Miasto Kraków

 

 

Od lipca 2016 krakowskie dzieci zyskały nowe miejsce do zabaw! W dobrze wszystkim znanym Parku Jordana pojawił się zestaw urządzeń do wspinania. Nowy plac zabaw w Parku Jordana znajduje się na polanie między miasteczkiem komunikacyjnym a aleją parkową, prowadzącą w stronę pomnika niedźwiedzia Wojtka. Plac zabaw został wykonany w ramach budżetu obywatelskiego.

 

Skatepark w Parku Jordana, podmiot odpowiedzialny: Miasto Kraków

 

A chwilę po oddaniu we władanie najmłodszych nowych urządzeń do wspinaczki, w Parku Jordana otwarto nowy skate park. Powstał w miejscu betonowego i mocno już wysłużonego półkola, gdzie rolkarze mogli jeździć tam i z powrotem, od teraz mają profesjonalny plac.

 

MICET – Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie, podmiot odpowiedzialny: Narodowy Stary Teatr w Krakowie

 

 

Otwarty w grudniu 2016 roku MICET nie jest co prawda miejscem stworzonym z myślą o dzieciach, ALE najmłodsi są w Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej mile widziani. Redakcja portalu Czas Dzieci odwiedziła MICET tuż po otwarciu. Przeczytajcie relację!

 

Lamus Teatralny w Krakowie, podmiot odpowiedzialny: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

 

Lamus Teatralny przy ul. Radziwiłłowskiej 3 otworzył podwoje swe podwoje latem. Budynek przez ponad sto lat służył jako magazyn teatralnych środków inscenizacyjnych i kostiumów, dzisiaj za pomocą współczesnej techniki będzie odkrywać przed zwiedzającymi nieznaną historię teatru, archiwalne eksponaty oraz sylwetki aktorów. Wizytę w Lamusie to jak wizyta za kulisami teatru. Dowiedz się więcej.

 

Przedszkole modułowe przy Szkole Podstawowej nr 65 w Krakowie, podmiot odpowiedzialny Miasto Kraków

 

To pierwsze tego typu przedszkole w Krakowie, ale nie pierwsze w Polsce. Jesienią pięćdziesiątka maluchów po raz pierwszy przestąpiło próg nowoczesnego, jasnego i przestronnego przedszkola wybudowanego techniką modułową. Miejmy nadzieję, że metoda się sprawdzi i wkrótce pojawią się następnego tak ładne i funkcjonale przedszkola w Krakowie!

 

Inwestycje publiczne – pozostałe:

Rekomendacje

Kasia:

Inwestycje w dzieci są bardzo potrzebne, bo dzieci są nasza przyszłością. Dobrze że podejmujecie taki temat, może inni te pomyślą że warto.... »

Aldona:

Ciekawe, nawet bardzo, my już zgłosiliśmy!... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2017